Rapid prototyping

 

Rapid Prototyping (szybkie prototypowanie) to nowoczesna gałąź inżynierii oparta na technologiach opracowanych na przełomie XX i XXI wieku, która nie tylko zrewolucjonizowała procesy wytwarzania, lecz pozwoliła także na opracowanie nowego podejścia do całego systemu konstrukcji maszyn. Dzięki opracowaniu różnych technik druku 3D możliwe jest szybkie i tanie budowanie prototypów już na etapie projektowania modeli CAD, co z kolei pozwala na wcześniejszą weryfikację założeń konstrukcyjnych, a co za tym idzie także szybsze dostarczenie produktu do klienta.

W Exa22 stawiamy na nowoczesne podejście do projektowania. Po otrzymaniu zamówienia od klienta tworzymy pierwsze wizualizacje w postaci modeli CAD, które od razu są wykonywane w rzeczywistości, właśnie dzięki metodom rapid prototyping. Po wytwarzaniu pojedynczych fizycznych komponentów, składamy także całe maszyny, aby móc przedstawić klientowi gotowe, przetestowane urządzenia. Dzięki własnym maszynom jesteśmy zawsze gotowi na wprowadzanie koniecznych modyfikacji lub, jeśli dany projekt spełnia oczekiwania, płynnie przejść z produkcji jednostkowej na seryjną.

Dlaczego rapid prototyping?

  • Dzięki rapid prototyping możliwa jest szybsza weryfikacja poprawności konstrukcji. 
  • W technologiach druku 3D wzrost skomplikowania elementu nie wpływa znacznie na czas wykonania go.
  • Wykorzystywanie metod rapid prototyping podnosi dynamikę przedsiębiorstwa, umożliwiając szybkie modyfikacje istniejących urządzeń.
  • Klient może osobiście nadzorować tworzenie urządzenia już na początkowym etapie prac dzięki fizycznym prototypom.

Innymi słowy Rapid Prototyping jest skuteczną metodą na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, zarówno klienta, jak i producenta.

Exa22 - Rapid prototyping