Systemy IoT

 

Jako partner technologiczny wielu przedsiębiorstw zajmujemy się projektowaniem i rozwojem dedykowanego oprogramowania do autonomicznych urządzeń elektronicznych. Większość naszych projektów to rozwiązania chmurowe, czyli takie w których tworzone przez nas urządzenia połączone są za pomocą internetu w jedną sieć i na bieżąco logują dane dotyczące ich stanu, sprzedaży i warunków środowiskowych na serwer bazodanowy.

Świadczymy usługi w zakresie projektowania systemów embedded w oparciu o mikrokontrolery ARM. Budujemy systemy IoT, systemy sterowania, systemy pomiarowe, systemy monitorowania urządzeń. Aplikacje webowe do bieżącego podglądu urządzeń oraz interfejsy użytkownika. Transfer do chmury jest nieodzownym elementem rozwoju technologii cyfrowej. Usługi oferowane przez nasz zespół umożliwiają skutecznie wcielać w życie najróżniejsze pomysły firm poszukujących wsparcia i rozwoju w tej dziedzinie.

Systemy sterowania

Systemy sterowania często złożone są z jednego lub więcej współdziałających ze sobą urządzeń elektronicznych. W naszej działalności tworzymy od podstaw dedykowane systemy sterowania w zakresie projektowania elektroniki i mechaniki. Jesteśmy w stanie zrealizować również te najbardziej nietypowe rozwiązania. Zasadniczą część naszej oferty stanowi oprogramowanie inżynierskie sterujące zaprojektowanymi przez nas sterownikami. Uzupełnieniem każdego projektu jest wiedza i zaangażowanie naszego zespołu, który zawsze stara się dostarczyć najlepsze możliwe rozwiązanie. Wdrożenie nowego rozwiązania i sukces twojej firmy jest naszą motywacją do działania.

Dlaczego systemy IoT?

Postęp w dziedzinie rozwoju komputerów, jaki dokonał się w latach 80 i 90 w dziedzinie miniaturyzacji systemów wbudowanych oraz komunikacji radiowej doprowadził do powstania na początku tego wieku bezprzewodowych sieci czujników. Owe sieci składają się z wielu malutkich urządzeń zasilanych bateryjnie, które gromadzą dane z czujników i przesyłają do systemu chmurowego. Dało to początek i inspiracje do powstania nowych możliwości w wielu dziedzinach:

  • urządzenia ubieralne i pomiary osobiste
  • inteligentne domy i budynki
  • inteligentne miasta i sieci energetyczne
  • inteligentna produkcja przemysłowa oraz Przemysł 4.0
  • inteligentna logistyka i łańcuchy dostaw
  • Marketing 2.0

Niemniej jednak internet rzeczy wciąż nie wyrósł z wieku młodzieńczego, a w niedalekiej przyszłości będzie miał jeszcze większy wpływ na nasz świat niż te początkowe znane nam obecnie zastosowania. To dzisiaj jesteśmy tutaj po to by wprowadzić Twoje pomysły na wyżyny możliwości…

Exa22 - Systemy IoT